123RF

W dobrą stronę

Udostępnij:
Zarząd Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych spotkał się z urzędnikami – rozmawiano o nadwykonaniach i ryczałcie szpitalnym.
27 lutego odbyło się spotkanie zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych z minister zdrowia Izabelą Leszczyną, prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia Filipem Nowakiem oraz zastępcą prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji Danielem Rutkowskim.

Minister zapowiedziała, że pieniądze na wszystkie nadwykonania – czyli te w zakresach limitowanych i nielimitowanych – zostaną przekazane dyrektorom. Poza tym uregulowanie spłaty jednej dwunastej oraz odrobienie i wykonanie świadczeń w ryczałcie za 2022 r. zostanie przedłużone do końca 2024 r.

Kwestia, która nadal nie została rozwiązana, to zapłata za wykonane świadczenia ponad wartość umowy ryczałtowej w 2023 r.

Co na to prezes OZPSP Waldemar Malinowski, który uczestniczył w rozmowach?

Stwierdził, że rozmowy idą w dobrą stronę.

– Jesteśmy zadowoleni, że część naszych postulatów została spełniona. Dziękujemy za te decyzje pani minister. Nadal jednak są sprawy, które wymagają pilnych działań – stwierdził w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej związku.

Chodzi o zapłatę za wykonane świadczenia ponad wartość umowy ryczałtowej w 2023 r., zmianę wycen świadczeń i finansowanie zwiększających się wynagrodzeń w ochronie zdrowia.

– Mamy nadzieję, że porozumiemy się w tych kwestiach – podsumował Waldemar Malinowski.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.