Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Zarządzenie o dodatkach za e-skierowania

Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia
Autor: Krystian Lurka |Data: 13.07.2020
 
 
Opublikowano nowelizację zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej. Dotyczy e-skierowań. „Menedżer Zdrowia” udostępnia dokument.
Zarządzenie stanowi wykonanie upoważnienia ustawowego zawartego w art. 146 ust. 1 ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1373, z późn zm.).

Zmiany w nowelizacji korygują współczynnik za wystawianie lub przyjmowanie e-skierowań o świadczenia realizowane w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej – mają na celu przyśpieszenie wdrażania rozwiązań informatycznych przy organizacji pracy w ramach systemu opieki zdrowotnej przez jak największe grono świadczeniodawców.

Przepisy zarządzenia mają zastosowanie do świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych nie wcześniej niż od 1 lipca 2020 r.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Zarządzenie zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe