Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ministerstwo Zdrowia

Cieszyński o zanieczyszczonych lekach z metforminą

Źródło: TVN24
Autor: Krystian Lurka |Data: 04.12.2019
 
 
- Otrzymaliśmy ostrzeżenie od Europejskiej Agencji Leków o tym, że w laboratoriach poza Polską zostały wykryte zanieczyszczenia w lekach zawierających metforminę. Na razie jednak nie ma jakichkolwiek informacji na temat wycofania lub wstrzymania leków. Czekamy na komunikat EAL - powiedział w środę rano wiceminister Janusz Cieszyński podczas konferencji prasowej, tuż przed wejściem na spotkanie w Ministerstwie Zdrowia.
W spotkaniu biorą udział konsultanci krajowi i najlepsi specjaliści w dziedzinach chorób wewnętrznych, diabetologii, kardiologii i endokrynologii, a także przedstawiciele Głównego Inspektora Farmaceutycznego, Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych i Narodowego Instytutu Leków.

- Celem spotkania jest przeanalizowanie stanu faktycznego i wypracowanie rekomendacji - wyjaśnił wiceminister Cieszyński i zaznaczył, że nie ma na razie informacji o tym, że leki może zagrażać życiu lub zdrowiu pacjentów.

Wkrótce więcej informacji na ten temat.

Przeczytaj także: „Szumowski: Nie odstawiajcie leków z metforminą” i „Sztab kryzysowy w Ministerstwie Zdrowia”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe