Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marcin Stępień/Agencja Gazeta

Czy Łukasz Szumowski zrezygnuje z ministrowania?

Źródło: Polska Agencja Prasowa, Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Krystian Lurka |Data: 30.06.2020
 
 
– Nie jestem dzieckiem, jestem osobą odpowiedzialną, która wie, z jakich obowiązków musi się wywiązać. Nie będą rzucał kwitami – przyznaje minister zdrowia Łukasz Szumowski i podkreśla, że bronią go efekty jego pracy.
– Biogram wielu byłych ministrów zdrowia, można podsumować stwierdzeniem „kolejny lekarz nie uzdrowił systemu”. Liczy pan, że w pana przypadku będzie inaczej? – pyta Polska Agencja Prasowa.

– Bronią mnie efekty mojej pracy. Proszę spojrzeć choćby na onkologię – cancer plan, pilotaż sieci szpitali i sama sieć. Proszę spojrzeć na refundację – ile tu się zadziało. Spójrzmy choćby na dostępność terapii dla chorych na SMA. Dużo dobrego się zadziało. Odlimitowaliśmy rezonans, tomografię i zaćmę. Zwiększyliśmy dostępność i finansowanie pierwszorazowych wizyt do kardiologa, neurologa, ortopedy i endokrynologa – odpowiada minister Szumowski.

Minister przyznaje, że nie da się pstryknąć palcami i uzdrowić w jednym momencie systemu. – Ale patrząc na konkretne elementy, widać postęp. Zwiększamy systematycznie dopływ środków do systemu. Nie było takiego postępu w finansowaniu ochrony zdrowia jak za tego rządu i mojej obecności w ministerstwie. O faktach mogę dyskutować, tylko dziś o faktach nikt nie dyskutuje – dodaje Łukasz Szumowski.

Przeczytaj także: „Czy minister Szumowski powinien zostać zdymisjonowany?” i „Odrzucili wniosek o wotum nieufności wobec Łukasza Szumowskiego”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe