Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dawid Żuchowicz/Agencja Gazeta

Czy minister Szumowski powinien zostać zdymisjonowany?

Źródło: TVN24
Autor: Krystian Lurka |Data: 20.06.2020
 
 
Ankieterzy w sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 zadali respondentom pytanie dotyczące kontrowersji związanych z zakupami przez rząd sprzętu medycznego, w tym maseczek ochronnych i respiratorów. Pytano o to, czy w związku z tymi informacjami minister zdrowia Łukasz Szumowski powinien zostać zdymisjonowany.
42 proc. badanych uważa, że minister Szumowski powinien zostać zdymisjonowany. Pozostania szefa resortu na stanowisku chce 44 proc. osób uczestniczących w badaniu. 14 proc. ankietowanych nie potrafiło udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Sondaż telefoniczny zrealizowano przez Kantar od 17 do 18 czerwca 2020 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca osób z wieku powyżej osiemnastego roku życia.

Przeczytaj także: „Do prokuratory trafiła sprawa respiratorów, które Ministerstwo Zdrowia kupiło od firmy handlarza bronią”, „Resort zdrowia kupił 1,2 tys. respiratorów za 200 mln zł. Nie dostał ani jednego” i „Marcin Szumowski z milionowymi dotacjami od państwa”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe