Wyślij
Udostępnij:
 
 
Patryk Rydzyk

Dalsza fragmentaryzacja systemu opieki zdrowotnej ►

Autor: Krystian Lurka |Data: 20.10.2021
 
 
– Ustawa o jakości dotyczy tylko szpitali, a przecież w tytule jest „o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta”. W dokumencie pomija się ambulatoryjną opiekę specjalistyczną i podstawową opiekę zdrowotną – zauważył Jarosław J. Fedorowski podczas Wizji Zdrowia.
– To błąd, który oznacza dalszą fragmentaryzację systemu opieki zdrowotnej i niebezpieczeństwo przerzucania odpowiedzialności – bo za jakość leczenia w rozumieniu ustawy mają odpowiadać tylko szpitale – powiedział Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali, w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”, dodając, że „jakość powinna obowiązywać wszystkie podmioty lecznicze”.Rozmowę przeprowadzono podczas V Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz XV Hospital & Healthcare Management.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: Projekt ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.

Przeczytaj także: „Małgorzata Gałązka-Sobotka o likwidacji Centrum Monitorowania Jakości – i nie tylko”, „Zobacz, o czym debatowaliśmy podczas Wizji Zdrowia – część pierwsza”, „Pacjent to nie klient”, „Niedosyt bezpieczeństwa” i „Projekt ustawy o jakości”..

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.