Wyślij
Udostępnij:
 
 
Adam Guz/KPRM

Do sierpnia każdy, kto zechce, zostanie zaszczepiony ►

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 19.04.2021
 
 
– Chcemy spowodować, żeby do 10 maja każdy obywatel powyżej osiemnastego roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i zapisać się na szczepienie – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia punktu szczepień w Legnicy.
– To jest ten moment, w którym możemy powiedzieć, że chcemy przejść do kontrofensywy – poinformował premier Morawiecki w Legnicy podczas konferencji prasowej zorganizowanej 19 kwietnia. – Do tej pory broniliśmy się przed tą ponurą zarazą. Dzisiaj jesteśmy coraz lepiej przygotowani, przybywa do nas coraz więcej dawek szczepionek i możemy wykorzystać infrastrukturę do szczepień – dodał.

Punkt w Legnicy to jeden z szesnastu uruchamianych w kraju – dzięki niemu prędkość szczepień zwiększy się dwukrotnie. – Łącznie takich punktów będzie ponad 600. 20 kwietnia przedstawimy szczegółowy harmonogram rejestracji kolejnych roczników – wyjaśnił Morawiecki.

Premier podziękował też prezydentowi Legnicy Tadeuszowi Krzakowskiego za „zorganizowanie bardzo wydajnego punktu szczepień”.

Morawiecki mówił też o rządowych planach dotyczących szczepień i o tym, że „należy brać przykład z Wielkiej Brytanii”.

– Chcemy, aby każdy powyżej osiemnastego roku życia do 10 maja dostał e-skierowania i mógł się zapisywać na szczepienie. Liczymy, że do sierpnia każdy, kto chce zostanie zaszczepiony – a mam nadzieję, że każdy zechce, bo efekt szczepień widać w Wielkiej Brytanii, która wraca do normalności dzięki programowi powszechnych szczepień. – stwierdził.Przeczytaj także: „W każdym powiecie będzie co najmniej jeden duży punkt szczepień” i „Liczba zaszczepionych na mapie”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe