Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jacyna: Najlepsze w sieci szpitale są z Małopolski i Wielkopolski
Źródło: KL
Autor: Krystian Lurka |Data: 08.03.2018
 
 
- Narodowy Fundusz Zdrowia dokonał wstępnego podsumowania sieci szpitali. Z pierwszych analiz wynika, że najwięcej świadczeń w sieci wykonały szpitale w Małopolsce i Wielkopolsce. W grupie szpitali, które wykonały poniżej 90 procent ryczałtu są 34 jednostki. Grozi im niższe finansowanie w kolejnych miesiącach - przyznał Andrzej Jacyna, pełniący obowiązki prezesa NFZ.
- Jesteśmy na etapie wyliczania ryczałtu na pierwsze półrocze 2018 roku. W niektórych województwach prace się już zakończyły, a w niektórych nie. W połowie marca będziemy wiedzieli jakie będą poszczególne wartości ryczałtów dla zakładów – powiedział prezes NFZ Andrzej Jacyna podczas Międzynarodowego Kongresie Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.

- Te wyliczenia będą po 15 marca. Dziś jest bardzo wstępna ocena. Województwami, które wykonały najwięcej świadczeń w ramach sieci są Małopolska i Wielkopolska. Tutaj znacząco przekroczono planowany ryczałt. Wielu świadczeniodawców dostanie tam zwiększony ryczałt – zaznaczył Jacyna i przyznał, że w grupie świadczeniodawców, którzy wykonali ryczał poniżej 90 procent są 34 zakłady. Dostaną one prawdopodobnie mniej o około 30 procent jako wyrównanie ryczałtu za ostatnie miesiące.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe