Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kolejny tragiczny finał ucieczki ze szpitala psychiatrycznego w Kościanie
 
Działy: Aktualności
W niedzielę (10 września) ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Siekowie uciekł 30-letni pacjent. Jego zwłoki znaleziono w jednym z pobliskich stawów. To już kolejny taki przypadek tego lata.
- Dlatego dyrekcja placówki podjęła decyzję o odgrodzeniu dostępu do akwenów – pisze „Głos Wielkopolski”

W niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu na terenie Siekowa 30-letniego mieszkańca Śremu. Mężczyzna był pacjentem miejscowego Szpitala Neuropsychiatrycznego, a o jego oddaleniu się z placówki poinformował jeden z lekarzy.

Jak pisze "Głos Wielkopolski", mundurowi rozpoczęli akcję poszukiwawczą, w trakcie której wykorzystano psa tropiącego. To dzięki jego pomocy udało się zlokalizować drogę, którą najpewniej poruszał się zaginiony mężczyzna po opuszczeniu budynku szpitala.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca również w Siekowie z sąsiedniego zbiornika wyłowiono zwłoki 69-latka. Mężczyzna także był pacjentem Szpitala Neuropsychiatrycznego.

- Niestety, doszło do nieszczęścia. Z uwagi na to, że jest to kolejny taki przypadek w ostatnim czasie, zdecydowałem o odgrodzeniu dostępu do stawów, aby zapobiec podobnym zdarzeniom - powiedział Marian Zalejski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim".
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe