Wyślij
Udostępnij:
 
 

Kup suplementy, dużo suplementów

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, Rzeczpospolita
Autor: Krystian Lurka |Data: 18.07.2019
 
 
Tagi: lek, leki
Aptekarze nie będą musieli zrealizować planów sprzedażowych i nakłaniać pacjentów do kupowania suplementów diety. - Mają kierować się wyłącznie dobrem pacjenta - wynika z ustawa o zawodzie farmaceuty, której projekt trafił w środę (17 lipca) do konsultacji publicznych.
- Pierwsza w historii ustawa o zawodzie farmaceuty jasno wskazuje, że w zakresie opieki farmaceutycznej aptekarz nie powinien być zależny od nikogo, łącznie z przełożonym. Kłopot w tym, że projekt nie przewiduje dla przełożonych kar za łamanie tego przepisu - informuje "Rzeczpospolita" i wyjaśnia, że zgodnie z art. 36 aptekarz samodzielnie podejmuje decyzje dotyczące opieki farmaceutycznej oraz usług farmaceutycznych, kierując się wyłącznie dobrem pacjenta i nie jest związany poleceniem służbowym, a punkt 2 wskazuje, że podmiot prowadzący aptekę, punkt apteczny, dział farmacji szpitalnej albo hurtownię farmaceutyczną jest zobowiązany umożliwić aptekarzowi samodzielne podejmowanie decyzji dotyczących opieki farmaceutycznej lub usług farmaceutycznych.

Jeśli chcesz ściągnąć projekt, kliknij w: "Projekt ustawy o zawodzie farmaceuty".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe