Prawo i Sprawiedliwość

Lekarz jak ksiądz? ►

Udostępnij:
– Pogoń za pieniądzem w środowisku lekarskim jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić – zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, dodając, że „bycie medykiem powinno być pewną misją – tak jak na przykład posługa kapłańska”.
4 grudnia Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Nowej Soli – mówił między innymi o zarobkach w ochronie zdrowia.

– Są lekarze, którzy zarabiają bardzo, bardzo dużo. Nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby służba zdrowia działała tak jak powinna. Niech te płace będą wysokie, szczególnie jeśli chodzi o tych doświadczonych lekarzy, ale w zamian za to musi być dobra opieka lekarska. A ja ciągle dowiaduję się o przypadkach skandalicznych – mówił prezes Kaczyński, dodając, że „pogoń za pieniądzem w środowisku lekarskim jest przesadna i będzie trzeba coś z tym zrobić”.

– Lekarz na jednym etacie może świetnie zarabiać, ale musi być przede wszystkim w szpitalu – od rana, kiedy zaczyna pracę, do tego momentu, gdy ją formalnie kończy, czyli do popołudnia, a jak trzeba to dłużej – podkreślił Jarosław Kaczyński, sugerując, że tak nie jest.

– Lekarz musi mieć poczucie odpowiedzialności za chorego – dodał.

– Bycie lekarzem powinno być pewną misją – tak jak na przykład posługa kapłańska. To jest coś, czego trzeba wymagać – podsumował prezes Jarosław Kaczyński.

Fragment wystąpienia prezesa Kaczyńskiego do obejrzenia poniżej.Przeczytaj także: „Chcecie mieć darmowe studia, to musicie pracować w Polsce”, „Łamanie korporacyjności lekarzy”, „Służba zdrowia jest posłannictwem”, „Lekarz może zarabiać 80 tys. miesięcznie, ale…” i „Należałoby ustalić górną granicę zarobków lekarzy”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.