Wyślij
Udostępnij:
 
 
Łódzki szpital straci finansowo na proteście lekarzy?
Źródło: KL, Onet.pl
Autor: Krystian Lurka |Data: 07.03.2018
 
 
Z powodu trwającego kilkanaście dni przestoju w działaniu Centrum Urazowego w łódzkim Szpitalu Kopernika, NFZ nie wyklucza, że lecznica dostanie mniej pieniędzy z funduszu.
- Od 16 do 22 lutego placówka, do którego trafiają pacjenci z urazami wielonarządowymi po wypadkach, było całkowicie zamknięte wskutek protestu żądających podwyżek lekarzy ortopedów, którzy najpierw wypowiedzieli klauzule opt-out, a później, gdy dyrekcja chciała wprowadzić tzw. równoważny czas pracy, siedmioro z nich poszło na zwolnienia - pisze "Onet.pl" i cytuje Annę Leder, rzeczniczkę łódzkiego NFZ: - Świadczeniodawca ma obowiązek udzielać świadczeń opieki zdrowotnej w sposób ciągły, przez cały okres obowiązywania umowy zawartej z NFZ. Tymczasem w przypadku "Kopernika" tej ciągłości zabrakło. Decyzję związaną z potencjalnym wyciągnięciem konsekwencji podejmiemy po przeprowadzeniu analizy sprawozdawczej struktury udzielonych świadczeń. Pod uwagę będą brane wszystkie aspekty sprawy, a wyciągnięcie konsekwencji związanych z ograniczeniem dostępności do świadczeń nastąpi zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wojciech Szrajber, dyrektor łódzkiego „Kopernika”, przyznaje, że podczas protestu lekarzy Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej działał niezależnie od ograniczonego funkcjonowania Centrum Urazowego. - Na oddziale ortopedycznym między godziną 8 a 15.35 zapewniona była pełna obsada lekarska. Po godzinie 15.35 dyżurował lekarz ortopeda, co jest zgodne z obowiązującymi przepisami i zasadami funkcjonowania oddziałów szpitalnych - przekonuje dyrektor szpitala i dodaje: - W związku z tym Szpital Kopernika w Łodzi wypełniał warunki kontraktu z NFZ, który nie zakłada finansowania Centrum Urazowego. De facto wykonywaliśmy prace zwykłej ortopedii. Nie widzę powodu, żeby nas za to karać.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe