Roman Bosiacki/Agencja Wyborcza.pl

Medycyna na Politechnice Bydgoskiej

Udostępnij:
Przecięcie wstęgi w nowym budynku kampusu Politechniki Bydgoskiej stało się okazją do ogłoszenia nowych planów uczelni. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił uruchomienie w tej szkole wyższej kierunku medycznego. – Nie jest niczym dziwnym to, że będzie w niej medycyna i będą kształceni lekarze – stwierdził.
– Serdecznie gratuluję przedstawicielom uczelni. Będę kibicował i robił wszystko, żeby nowy kierunek się rozwinął – mówił minister Czarnek.

– Nie jest niczym dziwnym to, że na politechnice będzie medycyna i że będą kształceni lekarze. Takie rzeczy w Europie nie są żadnym przypadkiem. W Polsce też już nie. Wniosek o uruchomienie kierunku lekarskiego do Ministerstwa Edukacji i Nauki złożyła Politechnika Wrocławska i został wysoko oceniony – ujawnił. – Zatem Politechnika Bydgoska będzie drugą w Polsce, która zajmie się kierunkami medycznymi. Postęp medycyny w nowoczesnym świecie idzie równolegle z postępem technicznym. Czekamy na znakomicie wykształconych lekarzy – stwierdził minister Czarnek 24 lutego w Bydgoszczy.

O sprawie poinformowały „Gazeta Wyborcza” i „Dziennik Gazeta Prawna”.

Przeczytaj także: „NRL ponownie zapyta KE o kształcenie lekarzy poza uniwersytetami”, „Gwarancją poziomu świadczeń medycznych są standardy kształcenia kadr” i „Czy więcej znaczy lepiej?”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.