Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kurier Medyczny

Misiewicz-Jagielak: Trzeba wzmocnić firmy, które produkują leki w Polsce

Źródło: Kurier Medyczny/KL
Autor: Małgorzata Solarczyk |Data: 07.02.2020
 
 
- I chodzi tu nie tylko o firmy polskie, ale też globalne. Warto je zachęcać, by przenosiły produkcję do Polski - przyznaje Barbara Misiewicz-Jagielak, wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, dyrektor ds. relacji zewnętrznych Grupy Polpharma, w rozmowie z „Kurierem Medycznym”.
- Druga ważna rzecz, to produkowanie substancji czynnych w Polsce, jak również w innych krajach Europy. Można porozumieć się z innymi krajami, umawiając się, które substancje będą produkowane w danym kraju. Konieczna jest współpraca na poziomie europejskim. Jednak z podejmowaniem decyzji trzeba się spieszyć, gdyż o wzmacnianiu produkcji w swoich krajach myślą też przywódcy innych krajów UE – wyjaśnia Misiewicz-Jagielak.

- Dużo mówiło się o RTR, jednak niewiele się dzieje. Dopiero teraz, gdy pojawiły się kryzysy lekowe - choć moim zdaniem to była dopiero ich zapowiedź - okazało się, że musimy być partnerem, trzeba się z nami liczyć. RTR zakładał, że premiowana będzie produkcja leków w Polsce, ale również prowadzenie badań klinicznych. To wszystko jest potrzebne, jednak wydaje się, że najważniejsze jest bezpieczeństwo lekowe - dodaje ekspertka.Przeczytaj także: „Łanda: RTR jest w fazie śmierci klinicznej”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe