WHO

Nawrót pandemii w Chinach uzasadnia wprowadzenie ograniczeń w innych krajach

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Marzena Sygut-Mirek
|
Źródło: PAP, Twitter
– Środki ochronne podjęte przez inne kraje w obliczu nawrotu pandemii COVID-19 w Chinach są zrozumiałe ze względu na to, że nie ma informacji w tej kwestii ze strony Pekinu – oświadczył szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.
– W obliczu braku pełnych informacji z Chin jest zrozumiałe, że kraje podejmują działania, które ich zdaniem ochronią ich obywateli – napisał Tedros na Twitterze.Ograniczenia nałożone na podróżnych z Chin są uzasadnione – przykłady z Europy
29 grudnia Komisja Europejska zorganizowała spotkanie z przedstawicielami państw członkowskich UE, aby omówić możliwe środki skoordynowanej reakcji krajów unijnych po decyzji władz ChRL o zniesieniu restrykcji covidowych, ponownym otwarciu granic i umożliwieniu obywatelom podróżowania.

28 grudnia władze Włoch zdecydowały o wprowadzeniu obowiązkowych testów dla wszystkich podróżnych z Chin. Japonia i Stany Zjednoczone zastosowały ten sam środek.

Potrzebne szczegółowe informacje
Tedros Adhanom Ghebreyesus zaznaczył, że „WHO jest zaniepokojona rozwijającą się sytuacją w Chinach i zachęca Chiny do śledzenia wirusa COVID-19 oraz szczepienia osób najwyższego ryzyka”. Poza tym zapewnił, że „WHO oferuje Chinom wsparcie w zakresie opieki klinicznej i ochrony jej systemu opieki zdrowotnej.

– W celu dokonania kompleksowej oceny ryzyka sytuacji epidemiologicznej w Chinach WHO potrzebuje bardziej szczegółowych informacji – przyznał.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.