Wyślij
Udostępnij:
 
 
iStock

Noworoczny ból głowy dyrektorów

Źródło: TVP1, Rzeczpospolita
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 09.01.2022
 
 
2022 rok dla zarządzających szpitalami nie rozpoczyna się dobrze – menedżerowie muszą sobie jakoś poradzić nawet z kilkusetprocentowymi podwyżkami rachunków za gaz i prąd.
W przypadku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu cena energii elektrycznej zwiększa się z 2,45 mln do 7,38 mln zł, w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu wzrośnie z ok. 490 tys. do 1,15 mln zł – rachunek za gaz, i z ok. 1,08 mln do 1,35 mln zł – za prąd.

Źle jest także w Radomiu, Tarnowie i Świdnicy – o czym informuje „Rzeczpospolita”.

Z ok. 2 mln zł do 8 mln zł zdrożał rachunek za gaz dla Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Podobnie jest w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnowie – tam cena prądu podskoczy z 2 mln zł do 8 mln zł. W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym „Latawiec” w Świdnicy roczna opłata za gaz wzrośnie z 1,2 mln zł do 6 mln zł.

Lepiej?
Minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiada jednak, że wkrótce ma być lepiej.

Jacek Sasin w TVP 1 poinformował, że Ministerstwo Aktywów Państwowych przygotowało rozwiązania dotyczące spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot oraz instytucji publicznych – w tym szpitali – czyli, jak określił, miejsc, dla których podwyżki gazu są najbardziej dotkliwe.

Szczegóły nowej regulacji nie są na razie znane.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.