Wyślij
Udostępnij:
 
 
Nowy, prozdrowotny podatek w Wielkiej Brytanii
 
Działy: Aktualności
Brytyjski rząd przedstawił szczegółowe wytyczne dotyczące nowego podatku od słodkich napojów, zawierających wysoką ilość cukru.
- Opłata dotycząca producentów tego typu napojów ma zostać wprowadzona już 6 kwietnia 2018 r. Zmiany mają w założeniu sprzyjać wyborowi przez konsumentów napojów mniej szkodliwych dla zdrowia – pisze „Gazeta Podatnika”.

Jak donosi serwis tax-news.com, nowa opłata dotycząca napojów bezalkoholowych zostanie wprowadzona 6 kwietnia przyszłego roku. Stawka wyniesie 0,18 funta brytyjskiego w przypadku napojów, w których znajduje się co najmniej 5 g cukru w przeliczeniu na 100 ml. Jeśli jednak zawartość cukru wyniesie minimum 8 g, to stawka będzie już wyższa i wyniesie 0,24 GBP.

Jak podaje gazeta z podatku zwolnione będą napoje, których skład stanowi w co najmniej 75 proc. mleko. Podobnie ma być np. z piwem bezalkoholowym oraz napojami wykorzystywanymi specjalnie do celów medycznych (m.in. produkty przeznaczone dla niemowląt i produkty używane w różnego rodzaju dietach).

W założeniu nowa opłata dotycząca słodkich napojów ma pozytywnie wpłynąć na popularność produktów mniej szkodliwych dla zdrowia. Władze Wielkiej Brytanii liczą również na to, że danina pomoże zniwelować wskaźniki odnoszące się do otyłości społeczeństwa.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe