Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ministerstwo Zdrowia

Nowy wiceminister zajmie się negocjacjami

Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 13.09.2021
 
 
Przedstawiono nowego wiceministra zdrowia – dotychczasowego dyrektora lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Piotra Brombera. Zajmie się dialogiem z pracownikami ochrony zdrowia oraz rozwojem kadr – z wykształcenia jest politologiem.
Podczas konferencji prasowej 13 września Bromber powiedział, że „ochrona zdrowia to obszar, w którym duże emocje były zawsze”. – Emocjom towarzyszył brak zaufania, chcemy to zaufanie odbudować. Jesteśmy otwarci na dialog, na rozmowę z każdym. Mamy świadomość, że finanse w ochronie zdrowia są ważne, ale nie można sprowadzać tego dyskursu tylko do pieniędzy – stwierdził nowy wiceminister.

Kim jest Piotr Bromber?
Bromber od grudnia 2015 roku pełnił obowiązki dyrektora lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – w lipcu 2018 r. oficjalnie powołano go na to stanowisko. Przed 2015 r. był zastępcą dyrektora do spraw ekonomiczno-finansowych w tym samym oddziale i pracował w administracji rządowej w województwie. W urzędzie wojewódzkim zajmował się zamówieniami publicznymi, kontrolą i audytem wewnętrznym oraz zarządzaniem funduszami europejskimi.

Nowy wiceminister zdrowia jest magistrem politologii, ukończył Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest też absolwentem studiów doktoranckich z zakresu nauk ekonomicznych na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

Ukończył również liczne kursy i szkolenia zawodowe z zakresu zarządzania i finansów publicznych, w szczególności kontroli i nadzoru, zamówień publicznych, ochrony zdrowia.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe