Wyślij
Udostępnij:
 
 
Adam Guz/KPRM

Odrzucili wniosek o wotum nieufności wobec Łukasza Szumowskiego

Autor: Krystian Lurka |Data: 05.06.2020
 
 
W nocy z 4 na 5 czerwca posłowie głosowali w sprawie wniosku Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Za pozostawieniem Szumowskiego na stanowisku opowiedziało się 234 polityków Zjednoczonej Prawicy, dwoje posłów KO i poseł PSL-Kukiz15, przeciw było 213 posłów opozycji, dziesięciu nie głosowało, w tym jeden z Prawa i Sprawiedliwości.
Wniosek poparli przedstawiciele klubów opozycyjnych – 130 posłów Koalicji Obywatelskiej, 49 Lewicy, 24 PSL-Kukiz15, dziewięciu posłów koła Konfederacji i poseł niezrzeszony Ryszard Galla.

Przeciwnych było 234 posłów klubu PiS, dwoje posłów KO (Magdalena Filiks i Tomasz Lenz) oraz poseł PSL-Kukiz15 Stanisław Tyszka.

Nie głosowało dziesięciu posłów, w tym pięciu z PSL-Kukiz15 (Władysław Kosiniak-Kamysz, Jarosław Sachajko, Czesław Siekierski, Agnieszka Ścigaj i Zbigniew Ziejewski), dwóch posłów KO (Piotr Borys i Witold Zembaczyński), dwóch posłów Konfederacji (Konrad Berkowicz i Krzysztof Bosak), a także poseł PiS Andrzej Sośnierz.

Dlaczego KO chciała odwołania ministra? Powód to nieprzygotowanie na epidemię i ujawniane skandale z udziałem ministra i jego brata Marcina Szumowskiego.

Transmisję z posiedzenia Sejmu można obejrzeć na stronie internetowej: www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/transmisje/Sejm.

Przeczytaj także: „Marcelina Zawisza o zarzutach wobec ministra zdrowia”, „Cieszyński, Szumowski i afera maseczkowa”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe