Oferty pracy dla pielęgniarek są. Chętnych nie ma

Udostępnij:
W Białymstoku prace z dnia na dzień mogłoby dostać nawet 100 pielęgniarek. 80 pielęgniarek brakuje w samym Szpitalu Wojewódzkim, ale na ogłoszenie o pracy odpowiedziało... zaledwie kilka osób. Personel potrzeby jest przede wszystkim na oddziałach intensywnej terapii, anestezjologii i blokach operacyjnych.
- W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym sytuacja jest podobna. Na tę chwilę z dnia na dzień na pełen etat mogą przyjąć 20 pielęgniarek, a w sumie brakuje 80. [...] Chętnych do pracy brakuje także w zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych - informuje strona internetowa "TVN24.pl".

Problemem są niskie zarobki i wielka odpowiedzialność.

- Chciałabym zostać w kraju, ale to si nie opłaca. Mam nadzieję, że zarobki w Polsce się zmienią i będę mogła nadal wykonywać ten zawód tutaj - mówi młoda pielęgniarka w rozmowie z "TVN24.pl". - W porównaniu do tego co trzeba robić, to jest naprawdę bardzo mały pieniądz. Na zachodzie są opiekunki, które pomagają. Tutaj pielęgniarka jest od wszystkiego - dodaje inna.

Przeczytaj także: "Pielęgniarka zrezygnuje z pracy, bo... jest stara".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.