Wyślij
Udostępnij:
 
 
Pielęgniarka wystawi zwolnienie?
Źródło: KL, Rzeczpospolita
Autor: Krystian Lurka |Data: 16.04.2018
 
 
Ministerstwo chce, żeby zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy wystawiali w imieniu medyków pielęgniarka lub asystent lekarza.
- Takie rozwiązanie przewiduje projekt noweli ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych KPRM - informuje "Rzeczpospolita" i wyjaśnia, że aktualnie zaświadczenia, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej, wystawia lekarz i to na nim ciąży obowiązek poprawnego ich wystawienia. Ministerstwo Zdrowia widzi konieczność umożliwienia wystawiania zwolnień przez pielęgniarki i asystentów medycznych w imieniu lekarzy w celu odciążenia lekarzy od obowiązków okołomedycznych. Projekt miałby zostać przyjęty przez Radę Ministrów do końca czerwca 2018 r.

Przeczytaj także: "Szara rzeczywistość, czyli pielęgniarka zarobi 2420 złotych miesięcznie, a sprzątaczka... 2500" i "Pielęgniarko, puchu marny".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe