Wyślij
Udostępnij:
 
 
Pierwsze kary za brak „wieczorynki” w szpitalu
 
Działy: Aktualności
- Niedopuszczalne jest ograniczanie przyjęć pacjentów w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej przez szpitale, które są do tego zobligowane – grzmi NFZ. I zapowiada kary dla rzeszowskich szpitali, które nie poradziły sobie z obowiązkiem prowadzenia „wieczorynki”.
Marek Jakubowicz, rzecznik prasowy podkarpackiego oddziału NFZ poinformował, że do Klinicznych Wojewódzkich Szpitali nr 1 i 2 w Rzeszowie wysłane zostały pisma wzywające do zapobieżenia takiej sytuacji na przyszłość.

- Niewykluczone są też kary finansowe. 1 stycznia Szpital nr 1 im. Szopena w ogóle nie przyjmował pacjentów, na drzwiach wywieszono informację że nie udało się skompletować obsady dyżurowej lekarzy. W Szpitalu nr 2 takiej informacji nie było, ale zarówno podczas świąt jak i 1 stycznia pacjenci byli odsyłani do innych placówek – relacjonuje Radio Rzeszów.

Od 1 października 2017 roku szpitale znajdujące się w sieci szpitali mają obowiązek pełnienia nocnej i świątecznej opieki medycznej. Problemy z obsadą kadry związane są z wypowiedzeniami przez część rezydentów oraz lekarzy specjalistów klauzul opt-out pozwalających na pracę powyżej 48 godzin w tygodniu. Na Podkarpaciu większość medyków pracuje powyżej takiej normy, szacuje się, że w regionie brakuje około 1000 lekarzy.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe