Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Antoni Dziatkowiak doktorem honoris causa UM w Łodzi

Autor: Krystian Lurka |Data: 02.12.2019
 
 
Prof. Antoni Dziatkowiak odebrał tytuł honorowy doktora honoris causa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Prof. Dziatkowiak to wybitny kardiochirurg, nauczyciel wielu pokoleń studentów i lekarzy, dla którego walka o zdrowie pacjenta była zawsze na pierwszym miejscu.
Promotorem w przewodzie doktorskim o nadanie tytułu doktora honoris causa był prof. Jarosław Drożdż, kierownik II Kliniki Kardiologii, Katedry Kardiologii, Kardiochirurgii i Chorób Naczyń Uczelni Medycznej w Łodzi, a recenzentem prof. Jacek Różański, konsultant krajowy w dziedzinie kardiochirurgii, kierownik Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Uroczystość odbyła się 28 listopada.

Krótko o profesorze Dziatkowiaku
Prof. Antoni Dziatkowiak urodził się 26 maja 1931 r. w Rogaczewie Wielkopolskim. Medycynę studiował początkowo na Uniwersytecie Karola w Pradze, a następnie w Akademii Medycznej w Poznaniu, gdzie w 1956 r. uzyskał dyplom lekarza medycyny.

Pracę zawodową rozpoczął w 1955 r. w Łodzi pod kierunkiem prof. Jana Molla. Będąc najbliższym współpracownikiem prof. Molla wraz z nim przeniósł się do Łodzi, gdzie w latach 1966-1979 pracował w Klinice Kardiochirurgii Instytutu Kardiologii AM, początkowo jako adiunkt, a od 1973 roku jako docent i zastępca kierownika Kliniki.

W 1979 r. na zaproszenie rektora krakowskiej Akademii Medycznej przeniósł się do tego miasta, gdzie powierzono mu zorganizowanie Kliniki Chirurgii Serca i Naczyń (obecnie: Klinika Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum) oraz Instytutu Kardiologii Akademii Medycznej (obecnie: Instytut Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum). Funkcje kierownika kliniki oraz dyrektora Instytutu pełnił nieprzerwanie do czasu przejścia na emeryturę w październiku 2001 r.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe