Wyślij
Udostępnij:
 
 
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Raport roczny prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych

 
Opublikowano raport dotyczący pracy URPL w 2019 r. Dokument zawiera dane o badaniach klinicznych i kontroli systemu monitorowania bezpieczeństwa produktów leczniczych. – W 2019 r. przeprowadzono 70 inspekcji, najwięcej w historii Departamentu Inspekcji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych – 37 zgodnie z planem narodowym i 33 na zlecenie Europejskiej Agencji Leków. Nasi eksperci ocenili 25 nowych produktów leczniczych zgłoszonych do rejestracji w procedurze centralnej i przygotowano oraz przesłano do EMA 170 raportów oceniających – opisuje prezes URPL dr Grzegorz Cessak. „Menedżer Zdrowia” udostępnia dokument.
W raporcie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych są także informacje o wydawania Farmakopei Polskiej i prowadzonych przez urząd działań w zakresie współpracy międzynarodowej.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Raport roczny prezesa urzędu rejestracji produktów leczniczych, wyrobów medycznych i produktów biobójczych”.

Przeczytaj także: „COVID-19 a leki kardiologiczne i choroby układu krążenia”, „Lista leków zagrożonych wywozem” i „Joanna Drewla o lekowym uzależnieniu od Chin”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe