Wyślij
Udostępnij:
 
 
Roman Topór-Mądry na czele AOTMiT
 
Działy: Aktualności
To jeszcze nieoficjalne, ale już w zasadzie przesądzone. Roman Topór-Mądry pokieruje pracami Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.
Jak dowiedzieliśmy się w Ministerstwie Zdrowia, nowy szef już przygotowuje pierwsze posunięcia do realizacji po objęciu agencji.

Roman Topór-Mądry to lekarz, doktor nauk medycznych, specjalista zdrowia publicznego, epidemiolog. Jest zastępcą Dyrektora Instytutu Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Głównym przedmiotem zainteresowań naukowych są czynniki ryzyka chorób układu krążenia, choroby dementywne, cukrzyca, nowotwory piersi i jelita grubego, a także zastosowanie metod EBM/HTA oraz informatyki (e-zdrowie) w poprawie jakości i efektywności opieki zdrowotnej. Uczestnik i koordynator licznych projektów naukowych, pracował w zespołach doradczych m.in. Ministerstwa Zdrowia, towarzystw naukowych, samorządów lokalnych, Komisji Europejskiej, Banku Światowego.

Przeczytaj także: "Matusewicz zrezygnował ze stanowiska".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe