Wyślij
Udostępnij:
 
 

Szpitalne korytarze jak z horroru?

Źródło: Gazeta Wyborcza
Autor: Krystian Lurka |Data: 07.11.2019
 
 
- Nasze korytarze podziemne obrosły już legendą i w niejednym filmie zagrały. Pasują raczej do horrorów. Nie spełniają też swojej funkcji, bo w wielu przypadkach pacjentów czy sprzęt medyczny wozimy między budynkami karetką albo meleksami - opisuje prof. Maciej Banach, dyrektor Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, i zapowiada budowę naziemnych tuneli łączących budynki A i B na pierwszym poziomie.
"Gazeta Wyborcza" opisuje remonty zaplanowane w Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jednym z nich jest budowa naziemnych tuneli, które ułatwią transport między budynkami. Rozpocznie się w 2021 r.

- Nasze korytarze podziemne obrosły już legendą i w niejednym filmie zagrały. Pasują raczej do horrorów. Nie spełniają też swojej funkcji, bo w wielu przypadkach pacjentów czy sprzęt medyczny wozimy między budynkami karetką albo meleksami - mówi prof. Maciej Banach, dyrektor Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Przyznaje, że zniszczonych korytarzy nie opłaca się remontować. - Już liczyliśmy, że gdybyśmy chcieli to zrobić, musielibyśmy mieć 200 milionów złotych. To potężna suma i trudna do zdobycia, bo przecież to działalność pozamedyczna. Dlatego zdecydowaliśmy o budowie naziemnych korytarzy, co będzie kosztowało dobrych dziesięć razy mniej.

Dyrektor Banach mówi też o innych zmianach w placówce.

Największa inwestycja, która trwa w Matce Polce, to remont kliniki ginekologii i położnictwa oraz bloku porodowego. Odnawiana jest szpitalna pralnia, która zmieni się w nowoczesną szpitalną aptekę, gdzie będą przygotowywane chemioterapeutyki i preparaty odżywcze. W styczniu w dobudowanym do pawilonu pediatrycznego budynku rozpocznie pracę szpitalny oddział ratunkowy z kliniką ortopedii i traumatologii.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w sumie potrzebuje na inwestycje 500 milionów złotych. Na zaplanowane prace placówka ma zapewnionych 170 milionów i stara się znaleźć resztę.

Przeczytaj także: "Maciej Banach mówi o sportowej złości w wyprowadzaniu szpitala z długów", "Prof. Banach: Bez pomocy dotacyjnej w ICZMP nie jest możliwa skuteczna restrukturyzacja zadłużenia" i "Prof. Maciej Banach wśród liderów światowej lipidologii".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe