Slawomir Kaminski/Agencja Wyborcza.pl

Wstrzymali prace nad ustawą o jakości ►

Udostępnij:
7 lutego nie odbyło się zaplanowane drugie czytanie projektu ustawy o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta. – Posłowie nie będą na razie kontynuowali prac nad tymi przepisami. To decyzja prezydium – wyjaśnił przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos.
6 lutego posłowie z Komisji Zdrowia nie przyjęli sprawozdania z prac nad projektem ustawy o jakości przygotowanego przez podkomisję nadzwyczajną. Prawo i Sprawiedliwość przegrało jednym głosem i… przewodniczący komisji Tomasz Latos zakończył posiedzenie, uniemożliwiając głosowanie nad odrzuceniem przepisów w drugim czytaniu.

– Mam prawo zamknąć posiedzenie i je zamknąłem – skwitował.

Obrady miały być kontynuowane 7 stycznia.

Tak się nie stało.

– Punkt dotyczący projektu ustawy o jakości został wycofany z programu obrad i nie wiemy, kiedy i czy w ogóle będzie do niego włączony. Jednomyślną decyzją prezydium przyjęliśmy następujące rozwiązanie – nie wracamy na razie do tej ustawy. Jeśli się okaże, że ma być rozpatrywana na następnym posiedzeniu Sejmu, czyli w marcu, to wówczas – albo w przeddzień posiedzenia, albo w dniu – zajmiemy się tymi przepisami. Jeżeli nie znajdzie się w planie prac w marcu, to oczywiście nie będziemy do niej wracać – powiedział 7 lutego podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia dotyczącego ambulatoryjnej opieki specjalistycznej Tomasz Latos.

Fragment posiedzenia do obejrzenia poniżej.Posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia w całości dostępne jest na stronie internetowej: www.sejm.gov.pl/transmisje/34A97F0.

Przeczytaj także: „Przegrali – przerwali”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.