Krzysztof Hadrian/Agencja Wyborcza.pl

Wszystko jest gotowe, czekamy

Udostępnij:
– Koalicja uzgodniła już obsadę wszystkich stanowisk ministerialnych, w tym ministra zdrowia – poinformował przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia i poseł KO Bartosz Arłukowicz.
Bartosz Arłukowicz rozmawiał z RMF FM – dał do zrozumienia, że wie, kto będzie ministrem zdrowia, ale nie wymienił nazwiska.

– W tej sprawie poczekajmy na decyzję Donalda Tuska – mówił 8 listopada.

– Koalicja właściwie uzgodniła już wszystkie stanowiska ministerialne, wszystko jest gotowe. Czekamy na 11 grudnia – powiedział Arłukowicza.

– Kandydaci na ministrów w tej chwili przygotowują się do pierwszych decyzji. To nie będą łatwe rządy, bo sytuacja jest trudna. Po pierwsze, ze względu na stan instytucji państwowych, po drugie, bo koalicja jest złożona z kilku formacji politycznych. Zawsze, kiedy koalicja jest duża, to rządzenie nie jest łatwe, ale jesteśmy do tego przygotowani – stwierdził Arłukowicz.

Izabela Leszczyna szefową resortu zdrowia?
Najpoważniejszą kandydaturą na ministra zdrowia jest Izabela Leszczyna.

– Izabela Leszczyna należy do grupy polityków, którym szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk z pewnością powierzy rządowe funkcje – stwierdził informator, na którego 16 listopada powołała się „Gazeta Wyborcza”, dodając, że tą funkcją w rządzie miałoby być stanowisko ministra zdrowia.

Izabela Leszczyna jest jednym z najbliższych i najbardziej zaufanych współpracowników Donalda Tuska. Od 2021 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej. Z wykształcenia jest filologiem polskim. Była posłanką i sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. W ostatnich wyborach dostała się do Sejmu, zdobywając 60 549 głosów.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.