Fedorowski: Uczestnictwo w "HOPE Exchange 2017" daje wyjątkową szansę na wzbogacenie swojego doświadczenia zawodowego

Udostępnij:
Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali informuje o naborze kandydatów do programu "HOPE Exchange 2017 - dla szpitalnej kadry kierowniczej". - Program jest multidyscyplinarny i dedykowany profesjonalistom chcącym rozwijać swoje zdolności zawodowe na poziomie europejskiej ochrony zdrowia - zachęca Fedorowski.
Profesor Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali:
- Europejska Federacja Szpitali HOPE przy współpracy z Polską Federacją Szpitali zaprasza osoby pełniące stanowiska kierownicze w szpitalach oraz jednostkach związanych z lecznictwem szpitalnym do uczestnictwa w programie "HOPE Exchange 2017", który będzie obejmował czterotygodniowy staż w wybranym szpitalu w jednym z krajów europejskich oraz obligatoryjny udział w końcowej konferencji programowej zwanej Agorą. Jej miejsce znane będzie w październiku.

Uczestnictwo w programie daje wyjątkową szansę na wzbogacenie swojego doświadczenia zawodowego i jest certyfikowane prestiżowym dyplomem przez HOPE, będącą najważniejszą organizacją skupiającą w UE około 80 procent łóżek szpitalnych.

Poniżej podstawowe dane i kryteria naboru kandydatów w terminie do 31 października bieżącego roku:
- czas trwania stażu: od 15 maja do 9 czerwca 2017 roku,
- termin konferencji końcowej (tak zwana "Agora"): od 12 czerwca do 14 czerwca 2017 roku,
- program stażu szpitalnego przygotowywany jest przez zapraszającego w porozumieniu i zgodnie z preferencjami zapraszanego uczestnika,
- część szpitalna programu wraz z zakwaterowaniem oraz mininum jednym posiłkiem dziennie pokrywana jest przez zapraszającego,
- delegującym uczestnika jest jego pracodawca – szpital, który musi zapewnić o kontynuacji wszystkich świadczeń związanych z zatrudnieniem uczestnika w trakcie odbywania przez niego stażu. Może to być również Ministerstwo Zdrowia, NFZ lub inny organ właścicielski,
- kosztami po stronie uczestnika/delegującego są: opłata w wysokości ok. 300,00 € za pobyt i uczestnictwo na konferencji końcowej (Agora) obejmująca trzy noclegi, dojazd do szpitala zapraszającego i przejazdy wewnętrzne w danym kraju, dojazd na Agorę oraz ew. dodatkowe posiłki,
- językami roboczymi są przeważnie języki ojczyste krajów szpitali zapraszających (ale nie jest to regułą absolutną), gdzie największy obszar przypada na języki: angielski, niemiecki, francuski i hiszpański. Komunikatywna znajomość minimum jednego języka jest oczywista.
- osoba delegowana powinna nadto wykazywać duże zdolności na polu komunikacji międzykulturowej. Związane jest to m. in. z pracami w międzynarodowym zespole wraz pozostałymi uczestnikami programu przebywającymi w kraju zapraszającego.
- program "HOPE Exchange" jest programem multidyscyplinarnym, dedykowanym profesjonalistom chcącym rozwijać swoje zdolności zawodowe na poziomie europejskiej ochrony zdrowia. Nie jest to stricte program medyczny lub techniczny.

Program jest wymianą managerów ochrony zdrowia pomiędzy różnymi krajami w Europie. Wskazane jest zatem zaproponowanie zaproszenia na wymianę przez szpital delegujący polskiego uczestnika dla któregoś z uczestników z innych krajów, jeżeli nie w bieżącej edycji, to w którejś z kolejnych.

Chcąc uzyskać informacje szczegółowe lub aplikować, proszę skontaktować się z Bogusławem Budzińskim, krajowym koordynatorem "HOPE Exchange". Numer telefonu pana Budzińskiego to 601 241 495, a e-mail: boguslaw.budzinski@b-b.net.pl.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.