Wyślij
Udostępnij:
 
 

Co wiemy o wirusie z Wuhan? Eksperci wyjaśnili podczas debaty redakcyjnej „Kuriera Medycznego”

Źródło: Kurier Medyczny/Agnieszka Starewicz-Jaworska, Małgorzata Solarczyk i Krystian Lurka
Autor: Agnieszka Starewicz-Jaworska |Data: 12.02.2020
 
 
Dlaczego wirus z Wuhan jest groźniejszy dla Azjatów niż dla Europejczyków? Kiedy koronawirus dotrze do Polski? Jaki enzym jest wspólny dla nietoperzy i ludzi oraz jakie ma to znaczenia w zakażaniu się wirusem 2019-nCoV? Dlaczego tak mało dzieci jest zakażonych? W jaki sposób naukowcy, współpracując ponad podziałami politycznymi, walczą z wirusem? Dlaczego atakują nas wirusy odzwierzęce i jaka jest tego przyczyna? Kiedy będzie pierwsza szczepionka na wirusa 2019-nCoV? Na te i inne pytania odpowiedzieli specjaliści podczas debaty redakcyjnej „Kuriera Medycznego”. Udostępniamy nagranie.
W dyskusji uczestniczyli:
- dr Paweł Grzesiowski, prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń,
- dr Paweł Gonerko, pediatra i zastępca dyrektora do spraw lecznictwa Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje” w Szczecinie,
- Marta Winiarska, kierownik ds. komunikacji zewnętrznej Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.

Debatę prowadziła dr Agnieszka Starewicz-Jaworska, dyrektor wydawniczy „Kuriera Medycznego”.Debata odbyła się 5 lutego.

Przeczytaj także: „Roberto Speranza: Udało się nam wyizolować koronawirusa 2019-nCoV”, „Pinkas, Kraska i Juszczyk o koronawirusie 2019-nCoV”, „Ghebreyesus ogłosił stan zagrożenia o znaczeniu międzynarodowym”, „Cholewińska-Szymańska: Zakażenie koronawirusem 2019-nCoV ma znamiona wysokiego stopnia zagrożenia”, „Sprawdzą, jak jesteśmy chronieni przed zagrożeniem epidemiologicznym” i „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe