Wyślij
Udostępnij:
 
 

Portfel fizjoterapeuty sześć razy chudszy od portfela ministra

Źródło: KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 05.05.2017
 
 
„Menedżer Zdrowia” poinformował, że minister zdrowia w marcu dostał wypłatę w wysokości 14 709 złotych brutto, wiceministrowie średnio zarobili po 11 672 zł, dyrektorzy departamentów w resorcie dostali po 12 161 zł, a wypłata ratownika medycznego wyniosła 2718 złotych. Na prośbę czytelników zapytaliśmy ministerstwo o pieniądze dla fizjoterapeutów.
- Średnie łączne wynagrodzenie fizjoterapeutów nieposiadających wyższego wykształcenia i wykonujących zawód medyczny, w marcu 2015 roku, wynosiło 2590 złotych brutto – informuje Milena Kruszewska, rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia i dodaje: - Wynagrodzenie tylko tej grupy fizjoterapeutów podlegało badaniu. Ankieta przeprowadzona była wyłącznie w podmiotach leczniczych posiadających w swej strukturze łóżka szpitalne. Dane przekazane zostały dobrowolnie przez dyrektorów 555 takich podmiotów.

Określenie „wynagrodzenie łączne brutto” oznacza wynagrodzenie zasadnicze z dodatkami do wynagrodzenia oraz wynagrodzeniem za dyżury.

Przeczytaj także: "Zaglądamy do kieszeni ratowników" i "Zaglądamy w portfele ministra, wiceministrów i dyrektorów departamentów".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.