Wyślij
Udostępnij:
 
 
Grażyna Marks/Agencja Gazeta

Postulaty komitetu są oderwane od rzeczywistości

Źródło: Polskie Radio
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 07.10.2021
 
 
Tagi: Tomasz Latos
– Głównym problemem w negocjacjach z przedstawicielami Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia jest to, że ze strony protestujących niestety nie ma woli i chęci porozumienia – twierdzi Tomasz Latos, podkreślając, że „przedstawiciele innych zawodów zazdroszczą lekarzom startu w pracy zawodowej”.
W rozmowie z Polskim Radiem przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos przypomina, że „gdy liczba zachorowań na COVID-19 była wysoka, medycy uzyskiwali dwukrotną wartość wynagrodzenia w związku z dodatkami covidowymi – kiedy jednak dodatki wycofano, ponownie otrzymują pensję jednokrotną”. – Z tego powodu medycy mają poczucie, że zarabiali więcej, a dostają mniej. To właśnie jest, między innymi, „wyzwalaczem” tego protestu – podkreśla.

Poseł PiS uważa, że „przedstawiciele innych zawodów, również po trudnych studiach, zazdroszczą lekarzom takiego, a nie innego startu w pracy zawodowej”. Dodaje: „Myśmy te zarobki w ogromny sposób podnieśli – obecnie lekarz stażysta zarabia powyżej 4 tys. zł. Bez dyżurów”.

Latos twierdzi, że „postulaty komitetu są oderwane od rzeczywistości”.

Przypominamy – Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia wystosował osiem postulatów. Dotyczą między innymi podwyżki i realnego wzrostu wyceny świadczeń, wprowadzenia urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej, a także uchwalenia ustaw o medycynie laboratoryjnej i zawodzie ratownika medycznego.

Przeczytaj także: „Wiemy, że nic nie wiemy – czekamy”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe