Wyślij
Udostępnij:
 
 
Tomasz Paczos/Kancelaria Senatu

Projekt o płacach minimalnych z poprawkami Senatu ►

Źródło: Senat
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 10.06.2022
 
 
Tagi: Senat
Senat przyjął poprawki do ustawy o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia – zaproponowano między innymi podwyższenie wszystkich współczynników w tabeli najniższych wynagrodzeń.
Do projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw zaakceptowanego wcześniej przez posłów, senatorowie z Komisji Zdrowia wnieśli 22 poprawki, w tym tę kluczową – podwyższającą współczynniki dla wszystkich grup zawodowych wymienionych w tabeli płac o 0,25.

Decyzja Senatu nie jest zaskakująca – przedstawiciele izby wyższej zaakceptowali to, co proponowali przedstawiciele senackiej Komisji Zdrowia. Podczas posiedzenia 8 czerwca mówiono, że „podwyższenie wskaźników jedynie ochroni podwyżki przed inflacją, bo od listopada 2021 roku, gdy rząd umawiał się na skalę podwyżek ze stroną społeczną, inflacja wyraźnie przyspieszyła”.

Nagranie z posiedzenia komisji w całości do obejrzenia poniżej – fragment o omawianych przepisach rozpoczyna się w 10. minucie i 55. sekundzie nagrania.Transmisji nie można obejrzeć na niektórych telefonach komórkowych.

Ustawą zajmą się teraz posłowie – najprawdopodobniej w trakcie posiedzenia zaplanowanego na 22 i 23 czerwca.

Więcej o procesie legislacyjnym ustawy na stronie internetowej: www.senat.gov.pl/prace/posiedzenia44.

Przeczytaj także: „Posiedzenie senackiej Komisji Zdrowia – streszczenie i nagranie”, „Propozycja ministra zdrowia dla lekarzy jest samobójem” i „Ustawa o płacach minimalnych uchwalona”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.