Wyślij
Udostępnij:
 
 

Szamani z Radomia

Źródło: KL, Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, Europejska Uczelnia Społeczno Techniczna w Radomiu
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 24.01.2019
 
 
Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zwróciła się z prośbą do Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu o przesłanie szczegółowego programu nauczania nowej specjalności "Medycyna alternatywna" w ramach kierunku "Zdrowie publiczne".
Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie opublikowała w czwartek (24 stycznia) na Facebooku pismo wysłane do Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu.

- Na wniosek zespołu do spraw monitorowania naruszeń w ochronie zdrowia Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zwraca się z prośbą o udostępnienie szczegółowego programu specjalności "Medycyna alternatywna" - napisał Łukasz Jankowski, prezes ORL, w liście do Marii Pierzchalskiej, rektor Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu. Pismo skierowano także do wiadomości Jarosława Pinkasa, konsultanta krajowego w dziedzinie zdrowia publicznego.

Co na to uczelnia?
Beata Trzpil-Zwierzyk, prorektor EUST, przyznała w wywiadzie opublikowanym na stronie internetowej uczelni, że zajęcia będą prowadzone przez kadrę z tytułem doktora i profesora z Polski i zagranicy, w tym Ukrainy i Turcji. – Studenci będą mieli możliwość pracować w laboratoriach i praktycznie wykonać różne mieszanki ziołowe – podkreśliła Trzpil-Zwierzyk. Wyjaśniała, że osoby związane z szeroko rozumianą medycyną oraz zdrowiem publicznym powinny mieć dogłębną wiedzę na temat rodzajów medycyny alternatywnej, umieć je odróżniać i zastosować we właściwy sposób, wspomagając proces leczenia lub go zastępując, bez szkody dla chorego.

- Medycyna alternatywna to szeroki zakres metod i praktyk służących rozpoznawaniu chorób lub przywróceniu zdrowia, które funkcjonują poza nurtem leczenia opartym na modelu biomedycznym. Przez wiele stuleci medycyna niekonwencjonalna funkcjonowała na równi z tradycyjną, nie ustępując jej w niczym, a czasem wręcz przewyższając skutecznością. Było to możliwe dzięki wiedzy zgromadzonej przez tysiące lat przez naszych przodków, którzy wyspecjalizowali się w zapobieganiu i leczeniu różnych dolegliwości - stwierdziła Trzpil-Zwierzyk.

Przeczytaj także: "Na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym największym zainteresowaniem cieszy się... kierunek lekarski".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe