Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marcin Stępień/Agencja Gazeta

Szumowski: Każdy chciałby dobrze zarabiać, ale to niemożliwe

Źródło: Money.pl
Autor: Krystian Lurka |Data: 20.01.2020
 
 
- Koledzy rezydenci mają mylne wyobrażenia, postulując, by gwałtowanie zwiększyć nakłady na służbę zdrowia do 8 proc. czy choćby 6,8 proc. oraz pensje do trzech średnich krajowych dla każdego specjalisty. To piękne oczekiwania, każdy chciałby dobrze zarabiać i pracować w spokojnych warunkach, ale jest to nierealne – powiedział minister Łukasz Szumowski, komentując piątkowe spotkanie z rezydentami.
Ministra spytano także o to, jak zareagowałby na protest rezydentów, gdyby rozpoczęli go, argumentując, że pensje nadal są niesatysfakcjonujące, a nakłady na zdrowie zbyt małe. - Jestem otwarty na rozmowy, ale oczekiwania muszą być realne i możliwe do spełnienia – stwierdził minister Szumowski w rozmowie z „Money.pl”. - Trudno windować pensje jednej grupy zawodowej, szczególnie jeszcze uczących się, chociaż są to bardzo inteligentni i wartościowi ludzie i ważni z punktu widzenia systemu – dodał Szumowski.

Przyznał, że wszystkie punkty porozumienia z rezydentami zrealizowano, także te dotyczące nakładów na ochronę zdrowia. - Wydajemy znacznie więcej niż zakłada ustawa – powiedział minister Łukasz Szumowski.

Spotkanie z rezydentami dotyczyło porozumieniu zawartego w lutym 2018 r.

Na 3 lutego zaplanowano kolejną turę rozmów.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe