Wyślij
Udostępnij:
 
 
Andrzej Mądrala: Płaćmy za wynik zdrowotny, nie za świadczenie
 
Działy: Aktualności
- Zadaniem państwa jest zapewnienie, aby system ochrony zdrowia był sprawny i efektywny. Pieniędzy na ochronę zdrowia trzeba wydawać więcej, ale w sposób racjonalny i efektywny. Wydatki na ochronę zdrowia powinny być traktowane jako inwestycja, a nie koszt - powiedział Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP.
Andrzej Mądrala przyznał, że potrzebne jest rozsądne wydatkowanie finansów i przejście od płacenia za usługę do płacenia za wyniki zdrowotne. - Tylko w takim sposób jesteśmy w stanie podnieść jakość świadczonych usług zdrowotnych - powiedział Mądrala podczas Kongresu Pracodawców RP i dodał, że dojrzałe społeczeństwa wydają wysoki odsetek PKB na ochronę zdrowia, co skutkuje poprawą jakości, jednak bardzo ważny jest również sposób jej finansowania.

Wiele problemów polskiego systemu ochrony zdrowia można skutecznie rozwiązać przez lepsze wykorzystanie potencjału współpracy sektora publicznego i prywatnego.

- Wspólnie odpowiadamy za dobro pacjenta i zdrowie populacji - od profilaktyki, poprzez leczenie, po rehabilitację leczniczą, społeczną i zawodową. Nie stać nas na marnotrawstwo. Musimy konstruktywnie wykorzystać wypracowany dorobek i posiadane zasoby sektora publicznego i prywatnego - przekonywał Mądrala.

Obejrzyj rozmowę z Andrzejem Malinowskim, prezydentem Pracodawców RP: "Andrzej Malinowski: Nie dzielmy systemu na sektor prywatny i publiczny".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe