Wyślij
Udostępnij:
 
 

Czy ministerstwo planuje oddłużyć instytuty? Milena Kruszewska odpowiada

Źródło: Krystian Lurka
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 18.02.2018
 
 
- Nie prowadzimy prac mających na celu oddłużenie instytutów - przyznała Milena Kruszewska, rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia. Odpowiedziała na pytanie, czy zobowiązania placówek w 2017 roku zmniejszają się.
Milena Kruszewska, rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia:
- Według wstępnych danych na 31 grudnia 2017 r. zobowiązania ogółem szesnastu instytutów badawczych nadzorowanych przez ministra zdrowia zmniejszyły się o 15,8 mln zł w porównaniu ze stanem na 30 września 2017 r., a zobowiązania wymagalne zmniejszyły się w tym samym czasie o 32,6 mln zł. Zgodnie z art. 18 ustawy z 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1158 z późn. zm.) instytuty występują w obrocie we własnym imieniu i na własny rachunek, pokrywają koszty bieżącej działalności z uzyskiwanych przychodów i same odpowiadają za swoje długi – Skarb Państwa nie odpowiada za zobowiązania instytutów.

Obecnie w Ministerstwie Zdrowia nie są prowadzone prace mające na celu oddłużenie instytutów nadzorowanych przez ministra zdrowia.

Przeczytaj także: "1 203 286 467 złotych długu, czyli instytuty to kolosy na glinianych nogach".

Materiały o instytutach pochodzą z "Menedżera Zdrowia" numer 1/2018. Czasopismo można zamówić na stronie: www.termedia.pl/mz/prenumerata.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe