Wyślij
Udostępnij:
 
 
Konstanty Radziwiłł: Wezwania do redukcji pracy lekarzy są skandaliczne i haniebne
 
Działy: Aktualności
- Zapowiedzi, że lekarze będą pracować mniej, odbieram jako uderzenie w podstawy w etyki lekarskiej. Mam nadzieję, że to nigdy się nie zdarzy - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
Konstanty Radziwiłł był w Sejmie podczas prezentacji ustawy zwiększającej nakłady na zdrowie do 6 proc. PKB za osiem lat. Przy okazji odniósł do dzisiejszego "dnia bez lekarza" w warszawskim szpitalu dziecięcym i do protestu lekarzy, zapowiadających wypowiedzenie klauzuli opt-out i pracę wyłącznie w godzinach etatowych.

- Wezwania do de facto redukcji pracy w stosunku do pracowników służby zdrowia, zwłaszcza lekarzy uważam za skandaliczne i haniebne. Odbieram zapowiedzi, że lekarze będą pracować mniej jako uderzenie w podstawy etyki lekarskiej. Mam nadzieję, że to nigdy się nie zdarzy - mówił Radziwiłł.

- Pod koniec października Naczelna Rada Lekarska zwróciła się do lekarzy o ograniczenie pracy do maksymalnie 48 godzin w tygodniu – pisze "Onet".

Rada zwróciła w nim uwagę na nadmierne obciążenie lekarzy, wpływające negatywnie na jakość leczenia. Lekarze rezydenci, którzy od 2 października prowadzili protest głosowy, przerwali go po 4 tygodniach, zapowiadając, że w placówkach na terenie całego kraju będą wypowiadać klauzulę opt-out, która pozwala im pracować dłużej, niż przewidują obowiązujące normy.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe