Szachów w ministerstwie ciąg dalszy

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: KL, Ministerstwo Zdrowia
Jest nowy podział kompetencji w resorcie. Józefa Szczurek-Żelazko zajmie się dialogiem społecznym i nadzorem nad departamentem pielęgniarek i położnych. Zmiany dotyczą także Krzysztofa Łandy.
Od środy (1 lutego) Józefa Szczurek-Żelazko oficjalnie jest pracownikiem Ministerstwa Zdrowia. Nowy podział kompetencji oznacza nadzór nowej wiceminister nad departamentem pielęgniarek i położnych, departamentem dialogu społecznego oraz departamentem matki i dziecka. Ponadto Józefa Szczurek-Żelazko jest odpowiedzialna za nadzór i kontrolę kilkunastu instytucji. To między innymi: Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, Krajowe Biuro do spraw Przeciwdziałania Narkomanii i Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Nadzór nad departamentem pielęgniarek i położnych Szczurek-Żelazko przejęła od wiceministra Marka Tombarkiewicza. Resztę obowiązków nowa wiceminister dostała „w spadku” po Piotrze Warczyńskim.

Jakie są jeszcze nowości w zakresie kompetencji wśród kierownictwa resortu? Krzysztof Łanda będzie nadzorował zdrowie publiczne Oprócz tego Łanda przejmuje również kontrolę nad departamentem współpracy międzynarodowej. A to oznacza, że w kompetencjach Marka Tombarkiwicza pozostanie ratownictwo medyczne, zarządzanie kryzysowe i nadzór nad refundacją leków.

Kompetencje wiceministrów Piotra Gryzy i Katarzyny Głowali pozostają bez zmian. Przypomnijny, że Gryza nadzoruje ubezpieczenia zdrowotne i departament e-zdrowia, a Głowala politykę zdrowotną i departament budżetu, finansów i inwestycji.

Przeczytaj także: "Józefa Szczurek-Żelazko wiceministrem zdrowia".
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.