Wyślij
Udostępnij:
 
 
TMT: Mężczyzna pragnie sukcesów w łóżku, kobieta woli zakupy
 
Działy: Aktualności
Zajęte wszystkie krzesła, tłumy stojące w ogromnej sali, lekarze siedzący po turecku na podłodze i gorące owacje po wykładzie - to niewątpliwie rzadki widok na konferencjach medycznych. Tak jednak dziś zakończyła się jedna z sesji podczas Kongresu Top Medical Trends. Okazuje się, że zagadnienia z zakresu seksuologii to nie tylko gorący temat dla tabloidów. Profesjonaliści chcą wiedzieć więcej.
Niestety, statystyki są dość smutne. Co czwarta Polka nie odczuwa popędu seksualnego i pożądania a aż 37% mężczyzn cierpi na przedwczesny wytrysk. Jednak tylko niewielki odsetek tych osób chce się leczyć. Powszechnym sposobem na radzenie sobie z tym problemem są internetowe zakupy „magicznych afrodyzjaków”, które niestety nie tylko nie są skuteczne, ale często powodują wiele dodatkowych schorzeń.

-Trzeba pamiętać, że pacjent- mężczyzna często kłamie, nie chce mówić o swoich problemach z potencją. Rola kochanka jest dla niego ważniejsza niż stanowiska, pieniądze czy ordery. Natomiast tylko dla 6% kobiet seks odgrywa priorytetową rolę. Dla większości z nich to zdecydowanie zakupy są większą atrakcją. One głównie potrzebują rozmowy oraz leku-którego na razie nie ma - czyli tabletki na orgazm.-mówił podczas Top Medical Trends prezes Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego prof. Zbigniew Lew – Starowicz.

Jak podkreślał, to lekarze rodzinni są pierwszym ogniwem kontaktu z pacjentem i to niejednokrotnie do nich należy odpowiednio przeprowadzony wywiad a w rezultacie stwierdzenie konieczności terapii związanej z zaburzeniami seksualnymi. Lekarz rodzinny może –mając odpowiednią wiedzę- leczyć zarówno zaburzenia erekcji u mężczyzn jak i spadek libido u kobiet. Dopiero w ostateczności powinien kierować takich pacjentów do seksuologa.

- Seksuologów jest wciąż za mało a nas-lekarzy dużo- dlatego wszyscy musimy być przygotowani do rozmów na ten temat – apelował w trakcie tej sesji prof. Tomasz Pertyński z Kliniki Ginekologii i Menopauzy Centrum Zdrowia Matki-Polki w Łodzi. Dodał także, że satysfakcjonujące pożycie seksualne jest bardzo ważne nie tylko dla zdrowia, ale generalnie dla jakości życia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe