Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Jak Szwecja broni się przed koronawirusem?

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Krystian Lurka |Data: 04.04.2020
 
 
Tagi: koronawirus
Większość krajów Unii Europejskiej przyjęła restrykcyjną strategię walki z koronawirusem SARS-CoV-2, ale nie Szwecja. Ta wprowadziła tylko niewielkie ograniczenia w życiu publicznym. Uznała pandemię za zjawisko, którego nie da się powstrzymać. Większość społeczeństwa musi się uodpornić, przerywając tym samym transmisję groźnego patogenu.
- Według stanu na godz. 16 w środę, 1 kwietnia, szwedzkie służby medyczne zarejestrowaly 4947 potwierdzonych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. 393 osoby w stanie ciężkim przebywały na oddziałach intensywnej terapii, a 239 zmarło - informuje „Rzeczpospolita” i wyjaśnia, że mimo to rząd Kjella Stefana Löfvena nadal nie wprowadził radykalnych ograniczeń w przestrzeni publicznej, oprócz zakazu organizowania zgromadzeń mających powyżej 50 uczestników. Co więcej, szwedzcy uczniowie nadal uczęszczają do szkół, a studenci na uczelnie. Zakłady pracy działają normalnie, a gabinety lekarskie przyjmują pacjentów.

Pandemia jest tu postrzegana inaczej.

Władze szwedzkie uznały ją za zjawisko, którego nie da się powstrzymać. Większość społeczeństwa musi się uodpornić, przerywając tym samym transmisję groźnego patogenu.

- Szwedzcy eksperci nie rekomendują rządowi wprowadzenia kwarantanny. uważają, że kwarantanna nie ma obecnie sensu, ponieważ wykryte przypadki osób zakażonych SARS-CoV-2 stanowią zaledwie ułamek prawdziwej liczby nosicieli patogenu - opisuje „Rzeczpospolita”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe