Wyślij
Udostępnij:
 
 
Agencja Gazeta

Komunikacja władz ze społeczeństwem kompletnie leży

Źródło: Gazeta Wyborcza
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 29.07.2020
 
 
– Mamy w tej chwili dziwną sytuację, głos zabiera rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, ale nie ma takiego autorytetu, jaki miał profesor medycyny, minister Szumowski. Nie ma jasnego przekazu, czego się od nas oczekuje, co się dzieje, czy jest lepiej, czy gorzej – przyznaje dr n. med. Paweł Grzesiowski, immunolog, prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń.
25 lipca odnotowano w Polsce 584 nowe zakażenia wirusem SARS-CoV-2. – Tymczasem minister zdrowia zapadł się pod ziemię, nie występuje na konferencjach prasowych, nie wypowiada się w mediach – komentuje „Gazeta Wyborcza”.

– Mamy w tej chwili dziwną sytuację, głos zabiera rzecznik prasowy MZ, ale nie ma takiego autorytetu, jaki miał profesor medycyny, minister Szumowski. Moim zdaniem komunikacja władz ze społeczeństwem kompletnie leży. Nie ma jasnego przekazu, czego się od nas oczekuje, co się dzieje, czy jest lepiej, czy gorzej. Komentowanie na bieżąco cyfr to nie komunikacja – mówi dr Grzesiowski w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Ekspert sugeruje, że może ministerstwo nie chce psuć ludziom nastroju w wakacje.

Dr Grzesiowski przyznaje, że epidemia się nie cofa. – A zatem to, co w Polsce robimy, jest nieskuteczne. Dzisiaj sytuacja w Polsce nie wydaje się bezpieczna. Potrzebne są działania prewencyjne, przede wszystkim na skalę regionalną – dodaje ekspert.

Przeczytaj także: „Dr Paweł Grzesiowski: Jeszcze daleko do wygaśnięcia epidemii”, „Prof. Gielerak o tym, jak radzić sobie z pandemią” i „Piotr Warczyński o pocovidowej rzeczywistości”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe