Marek Misiurewicz

Mariusz Błoch: Istnieje wiele czynników, które ułatwiają realizację inwestycji ►

Udostępnij:
O tym, jak pandemia wpłynęła na inwestycje w placówkach medycznych, mówił Mariusz Błoch, dyrektor handlowy MEDFinance, podczas kongresu „Wizja Zdrowia”. Ekspert doradził też, co powinny wziąć pod uwagę ośrodki ochrony zdrowia, planując zakupy.
– Od początku pandemii obserwujemy dość wyraźne załamanie, jeśli chodzi o inwestycje. Placówki ochrony zdrowia skupiły się na zapewnieniu bezpieczeństwa epidemiologicznego. Natomiast teraz, po kilku miesiącach od zamrożenia zakupów, obserwujemy lekki powrót do realizacji planów inwestycyjnych. Ale nadal sytuacja jest niestabilna, bo nie wiemy, jakie rozmiary przyjmie pandemia – mówił Mariusz Błoch.

Przyznał, że jednym z elementów, które warto wziąć pod uwagę, planując inwestycje w niepewnym czasie pandemii, jest okres spłaty zobowiązań. Wiele instytucji finansowych przedłuża czas rozliczania się ze zobowiązań. Można też negocjować okres karencji, co pozwala przesunąć największe raty na kolejne miesiące albo lata. Inne dobre rozwiązanie to wydłużenie gwarancji kupowanego sprzętu.Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.